Eminim ki herkes hayatında bir kez olsun bu cümleyi kullanmıştır. BENDE DÜŞÜNMÜŞTÜM! İnovasyon kelimesi ile tanıştığım günden beri bu kelimeyi bende kullandığımı fark ettim. Her yaştan, her meslekten, her sosyo-kültürel yapıda insanın kullandığı bir cümle.

İnovasyon için toplanan bireyler beyin fırtınası yaptığında her zaman en çok dikkatimi çeken şey kişiler fikirlerini söylediği zaman evet bende bununla ilgili şöyle bir şey düşünmüştüm diyor. Bu hem çok güzel hem de beni üzüyor. İlk fikir sahibinin kim olduğunu anlamak zorlaşıyor. Çünkü o an fikrini açıklayandan daha önce başka birisi aynı fikri düşünmüş ve hatta uygulamaya geçmiş bile olabiliyor. Bu Yaşanan handikap yıllardır bu şekilde devam ediyor. Bu durumda gerçek fikir sahibi kim diye sorarsanız ? Fikri işleyendir! diyebiliriz. Kim fikri nakış nakış işlediyse, kim bir şeyler ortaya çıkartıp emek sarfettiyse ve kullanıcı hizmetine sunduysa fikir sahibi odur. Yani sizin seneler önce bu fikri düşünmüş olmanızın bir önemi yok.

Önemli olan tek şey fikri uygulamaya koymaktır. Bu nedenle bende düşünmüştüm dememek için haydi fikirlerimizi hayata geçirmeye!

Comments are closed